Ilgalaikės paskolos be užstato šiuo metu išduodamos visiems nuolatiniams Lietuvos gyventojams nuo 18 metų. Ilgalaikė paskola dažniausiai reikalinga planuotiems dideliems poreikiams įgyvendinti.
Nors asmenys, kurie uždirba gan solidžius atlyginimus, retai ryžtasi visas santaupas išleisti iškart, todėl stambesniam pirkiniui ieško paskolos, kurią galėtų gražinti dalimis. Dažniausiai tokias paskolas imantys asmenys teikia prašymus paskolai gauti gan ilgam laikotarpiui. Pavyzdžiui asmenys, kurie ketina renovuoti būstą ima paskolas su nekilnojamojo turto įkeitimu.
Neretai tokias paskolas tikimasi išmokėti net ir per ilgesnį nei 10 metų laikotarpį. Neretas atvejis, kai stambesniems pirkiniams paimamos ilgalaikės paskolos iš greitųjų kreditų bendrovių, bankų, ar tarpusavio skolinimo platformų maksimaliam 60 mėnesių laikotarpiui. Kodėl 60 mėnesių laikotarpis? Todėl, nes tai vartojamoji paskola. Didžioji dalis bendrovių nustato būtent tokį maksimalų laikotarpį.
Ilgalaikės paskolos internetu suteikiamos laikantis taisyklių
Kaip ir visi greitieji kreditai bei vartojamosios paskolos, ilgalaikė paskola gali būti išduodama tiesiog internetu. Būna atvejų, kai patys kreditoriai turi vidaus tvarkos taisykles ir viršijus tam tikrą sumą, reikia atvykti į padalinį ir pasirašyti sutartį. Ilgam laikotarpiui imamos paskolos gali būti ir iš žmonių. Tokiu atveju, tereikia pasinaudoti tarpusavio skolino platforma ir pateikti paraišką paskolai gauti.
Visos ilgalaikės paskolos internetu yra suteikiamos visiškai tokius pačiu pagrindu kaip paprasti greitieji kreditai. Pirmiausia, pateikus paraišką paskolai gauti bus įvertintas jūsų kredito reitingas, arba kitaip tariant, mokumas. Atlikus visus patikrinimus, kreditorius nuspręs ar jums suteikti paskolą ar ne.
Tik neapsigaukite, jeigu ketina skolintis iš tarpusavio skolinimo platformų, tai jūsų mokumą vertins ne žmonės, kurie finansuos jūsų paskolą, o platformos operatorius. Su platformos operatoriumi ir sudarysite paskolos sutartį jeigu jūsų paraiška bus patvirtinta. Taip pat platformos operatorius ir administruos jūsų įmokas, o nesilaikius sutarties sąlygų, pradės skolos išieškojimą.
Ilgam laikui skolintis galima ir perkant būstą
Ilgalaikės paskolos būstui – tai viena dažniausių priežasčių, kodėl asmenys ryžtasi ilgiems finansiniams įsipareigojimams. Dabartinė finansinė situacija Lietuvoje, jos piliečiams nesuteikia galimybės gauti didžiules, stabilias pajamas, kurios padėtų jiems įsigyti didesnės vertės prekes ar paslaugas.
Paprastai kalbant, dabar jaunam žmogui yra sunku išsilaikyti dėl itin mažo gaunamo atlyginimo, tad ką begalvoti apie nuosavo būsto įsigijimą. Net ir patenkinus visus būtinuosius poreikius iš gaunamo atlyginimo, asmuo negalėtų atsidėti pakankamai sutaupyti kokiam nors brangesniam pirkiniui.
Šiuo atveju, būstui. Todėl dažniausiai, jeigu nuo atlyginimo lieka kažkiek santaupų, asmenys bando gauti paskolas būstui ir taip iš santaupų kas mėnesį moka būsto paskolas. Ilgalaikė paskola – kur kas paprastesnis sprendimas norint įsigyti didesnės vertės turtą.
Įsiskolinusiems apie ilgalaikį skolinimąsi reikėtų galvoti atsargiau
Ilgalaikės paskolos įsiskolinusiems, ko gero, nėra suteikiamos kaip ir paskolos bedarbiams asmenims. Pripažinkime tai, kad asmuo jau turintis itin didelių finansinių įsipareigojimų, nebus pajėgus dar vienai paskolai, kuriai mokėti turės dar keletą metų.
Žinoma, būna atvejų, kuomet ilgalaikės paskolos įsiskolinusiems yra suteikiamos. Tarkime, asmuo turi finansinių įsipareigojimų ilgam laikotarpiui, bet jo įsiskolinimai nesiekia 20% jo gaunamų pajamų. Nors toks asmuo jau skaitosi įsiskolinęs, bet jis turi galimybę gauti dar vieną paskolą.
Pagal LR vartojimo kredito įstatymą, asmeniui negali būti suteikta jokia paskola, jeigu jo įsipareigojimai per mėnesį siekia 40%. Bet jeigu asmuo turi įsiskolinimų, kurie siekia tik 20% jo gaunamų pajamų, ir ketina užstatyti kažkokį tai turtą, tai didelė tikimybė, kad jis tą paskolą gaus.
Ilgalaikės paskolos mažos palūkanos
Ne naujiena, kad ilgalaikės paskolos mažos palūkanos būna dėl to, jog pati paskola yra suteikta gan ilgam laikotarpiui. Tiek greitųjų kreditų bendrovės, tiek bankuose ar net sutelktinio finansavimo platformose mažiausios palūkanos būna, jeigu paskola imama ilgam laikotarpiui. Pavyzdžiui, atsidarykite bet kurios greitųjų kreditų bendrovės, sutelktinio finansavimo ar banko internetiniame puslapyje esančią skaičiuoklę ir nustatykite paskolos terminą maksimaliam laikotarpiui.
Pamatysite, jog kuo ilgesniam laikotarpiui paimta paskola, tuos mažesnė palūkanų norma. Ilgalaikės paskolos yra vienos geriausiai gražinamų paskolų, nes visa paskola suskaldoma į daugybę mokėjimų. Paimkime vienos tarpusavio skolinimo platformos teikiamus duomenis: paėmus 1000 eurų paskolą 6 mėnesiams, pasibaigus laikotarpiui būsite gražinę 1070 Eurų. Kiekvieną mėnesį būsite mokėję po 178.43 eurus. Kiek kas mėnesį mokėtumėte, jeigu 1000 eurų pasiskolintumėte 24 mėnesiams? Mokėtumėte tik 46.97 eurus per mėnesį, tiesa, kai būsite atlikęs visas įmokas, būsite sumokėjęs 1127.28 eurus. Kaina per pusmetį gaunasi tik 31.75!
Ilgalaikės paskolos be užstato
Ilgalaikės paskolos be užstato šiuo metu suteikiamos bene kiekvienoje vartojimo kreditus teikiančioje bendrovėje, sutelktinio finansavimo platformose bei bankuose.
Ilgalaikės paskolos suteikiamos lygiai tokiu pačiu principu kaip paprastos paskolos internetu. Kiekvienas asmuo privalo užsiregistruoti kreditoriaus interneto svetainėje ir patvirtinti savo tapatybę pervesdamas simbolinį 1 cento ar kiek daugiau, mokestį. Po tapatybės patvirtinimo sekantis žingsnis būtų paskolos paraiškos pateikimas.
Asmuo norėdamas gauti ilgalaikę paskola, turi kredito skaičiuoklėje pasirinkti jam reikalingą pinigų sumą ir laikotarpį kuriam jis tą paskolą ima. Užpildžius visus paraiškos duomenis prasideda paraiškos nagrinėjimas, kurį atlieka kreditorius. Gavęs paraišką, kreditorius pagal LR vartojimo kredito įstatymą patikrina asmens mokumą bei kredito istoriją.
Jeigu asmuo yra nuolatinis Lietuvos gyventojas ir gauna pastovias pajamas, jam greičiausiai, paskola bus suteikta. Tiesa, jeigu asmuo jau turi finansinių įsipareigojimų ar pradelstų ankstesnių mokėjimų, kreditorius tą matys ir atitinkamai priims sprendimą. Neretai pasitaiko, kad asmuo negali gauti ilgalaikės paskolos, jeigu neturi užstato.
Ilgalaikės paskolos skaičiuoklė leis lengviau susigaudyti
Kiekvienas asmuo pageidaujantis gauti ilgalaikę paskolą, turi galimybę pasinaudoti kreditoriaus internetiniame puslapyje esančia skaičiuokle. Pasirinkus paskolos sumą ir laikotarpį kuriam būtų imama paskola, matys preliminarią mėnesio įmoką. Tiesa, skaičiuoklės kreditorių puslapyje neįpareigoja pačių kreditorių jums suteikti ilgalaikės paskolos būtent tokiomis sąlygomis. Skaičiuoklės yra tik orientacinio pobūdžio.
Skaičiuoklė suteikia labai daug informacijos klientui, nes vis dėlto – šis įrankis parodo kokios prognozuojamos kredito įmokos laukia individualiai jūsų. Priklausomai nuo pasirinkto paskolų teikėjo, jums bus pateikta opcija rinktis kintamąsias arba fiksuotas palūkanas.
Pasirinkus fiksuotą palūkanų normą, jūs suvokiate, kad visą laiką mokėsite tą pačią įmokų sumą kas mėnesį. Tai yra vienas geriausių saugiklių, kuris kriziniais laikais nesukels didžiulės rizikos. Vienas iš tokių palūkanų trūkumų – ateityje įmokos nemažės.
Visai kita situacija yra renkantis kintamą palūkanų normą. Šio pasirinkimo esmė – tikėtis, kad įmokų sumos mažės. Pavyzdžiui, vieną mėnesį galite mokėti vieną sumą, o kitą – mažesnę. Bet, didžiausias minusas – kai kuriais atvejais mokėsite didesnę mėnesio įmoką. Taip atsitinka dėl to, kad kintamųjų palūkanų dydis nustatomas pagal tarpbankinę palūkanų normą. Įmokos susideda ir iš kreditoriaus nustatytos maržos.
Kaip geriausią pavyzdį galima paimti dabartinius laikus, nes kai kurie žmonės jau dabar moka didesnes ilgalaikių paskolų įmokas. Europos centrinis banką palūkanas jau pakelė, tad nuo to priklauso ir esamų paskolų įmokų dydis. Blogiausia tai, kad jau yra aiškūs signalai, kad ta pats ECB palūkanų normą kels dar kartą, tad įmokos vėl kils.
Priklausomai nuo paskolos dydžio, labai svarbu akcentuoti, kad kiekvieno kliento situacija gali skirtis. Tad, kokią paskolą rinktis jums, reikėtų konsultuoti su specialistais.