Palūkanų skaičiuoklė padės greitai suprasti kokią pajamų dalį teks skirti kredito įmokų sumokėjimui ir kokią dalį teks mokėti kaip mokestį už naudojimąsi paskola. Žemiau pateikiamos įmonės ir nuorodos į jų skaičiuokles.
Palūkanos yra apskaičiuojamos remiantis teisės aktais – kredito teikėjams nevalia užkelti jų taip, jog būtų pažeidžiami įstatymais. Kaip bebūtų, palūkanų skaičiuoklės kiekvienoje kreditui įstaigoje pateikia skirtingą informaciją, nes vis dėlto – kiekvienas kreditorius siūlo skirtingas sąlygas pagal savo pajėgumus.
Palūkanų skaičiuoklė ne visais atvejais nurodo tikslią informaciją
Dažniausiai būna taip, kad skaičiuoklės nurodo informaciją apie preliminarius mokesčius. Tai reiškia, kad tik po konkrečios informacijos pateikimo galima sužinoti kiek teks mokėti. Atminkite, kad jūsų skolinimosi galimybės kai kuriose kredito įstaigose gali pagerėti, jeigu gaunate labai dideles pajamas. Aišku, jeigu turite ir kitų privalumų, tuomet palūkanos galbūt dar labiau kris.
Kiekvienas asmuo, kuris sprendžia iš kur skolintis pinigų, turi suprasti, kad kredito įstaigos pirmiau turės pažvelgti situaciją. Trumpai tariant, asmenys, kurie pateikia kredito paraiškas, turi nurodyti tikslius duomenis. Pagal tuos duomenis bus daromos išvados ar besiskolinantis asmuo iš tiesų gauna tokias pajamas ar ne. Bus sprendžiama ar pagal gaunamų pajamų iš patiriamų pastovių išlaidų santykį jis pajėgs mokėti įmokas.
Mėnesio įmokų dažnumas iri yra vienas svarbiausių apsektų. Matote, jeigu imsite paskolą tampama laikui, tuomet natūralu, kad įmokų daug nebus. Jos taip pat bus didelės. Kuo didesnės įmokos, tuo sunkiau gauti paskolą, nes tokiu atveju reikia gauti milžiniškas mėnesines pajamas. Palūkanų skaičiuoklė dažnai parodo kokias mėnesio įmokas teks grąžinti. Bendra sutartis nurodo dar ir kokią paskolos sumą asmuo bus grąžinęs kai baigs mokėti paskutinę įmoką.
Tad, labai svarbu akcentuoti, kad paskolų įmokos dažnai irgi nulemia ar pavyks gauti paskolą ar ne. Klaba eina apie kreditus vartojimui, o ne būstui be pradinio įnašo pirkti ir kt. Norint gauti vartojimui skirtą paskolą, tiesiog reikia žiūrėti ką nurodo pateikiamos skaičiuoklės. Taip pat svarbu perskaityti kokias taisykles taiko kredito teikėjai, kad negaištumėte laiko visiškai be jokio reikalo.
Palūkanų skaičiuoklė leis lengviau analizuoti sąlygas
Skolinantis ne visi priima teisingus sprendimus, ir pasak ekspertų, didžioji dauguma skolinasi nė nepasižiūrėdami kokią sumą jie galiausiai permoka kai skola grąžinama visai. Tarpusavio skolinimas yra gana geras sprendimas tiems, kurie nori sumokėti kuo mažiau. Tuo labiau, kad platformų siūlomi kreditų grąžinimo terminai yra labai ilgi, tad tai tikrai neturėtų kelti kažkokių abejonių. Norintiems išvengti didžiulės naštos, tiesiog patariama skolintis ilgesniam laikotarpiui, nes tuomet mažėja palūkanos, o įmokos tampa gerokai mažesnės. Tačiau, toks skolinimas nėra tokia paslauga, kuri skirta nepatikimiems asmenims. Skolintis, kaip ir visur, siūloma tik atsakingiems. Palūkanų skaičiuoklė padės apsispręsti dėl pasiūlymų.
Tarpusavio skolinimo platformų pagrindinis veikimo principas yra toks: asmuo pateikia kredito paraišką, nurodo visus duomenis bei pageidaujamą paskolos sumą su kredito grąžinimo terminu. Platforma įvertina asmens kreditingumą. Palūkanų skaičiuoklė parodo sąlygas. Jeigu viskas atitinka sąlygas, tuomet paraiška patenka į bendrą sąrašą. Tą paskolos prašymą mato investuotojai – fiziniai asmenys. Tada jie sprendžia kokia dalimi jie nori finansuoti paskolą arba tiesiog tokį prašymą ignoruoja. Galiausiai, kai paskolos suma surenkama, atskaitomas tarpininkavimo mokestis ir pinigai pervedami klientui.
Tačiau, būtina atminti, kad tarpusavio skolinimo platformų operatoriai itin atidžiai vertina visus duomenis ir paskolos pareiškėjų situacijas. Tai reiškia, kad kreiptis neturėtų tie, kurie negalės grąžinti skolos laiku. Tai labiau orientuota į tuos asmenis, kurių ekonominė padėtis yra labai prasta ir rizikinga. Asmenys, kurie gauna labai mažas pajamas, o taip pat turi nemažai įsipareigojimų, dažniausiai finansavimo tokios platformose negauna. Jie finansavimo negauna ir greitųjų kreditų bendrovėse.
Tarp kitko, finansų ekspertai siūlo iš anksto pasidomėti kokia yra tvarka ir kokie reikalavimai taikomi besiskolinančiam asmeniui. Natūralu, kad pačios sistemos turi savas taisykles. Pavyzdžiui, kai kuriose keliama nuostata, kad paskolos gavėjas nuolatos gyventų Lietuvoje. Taip pat kai kur nurodoma, kad paskolos teikiamos tik tiems, kurie pajamas gauna iš darbo santykių. Jeigu jūsų situacija nėra aiški, tiesiog iš anksto perskaitykite vidines taisykles, kurias pateikia tiek tarpusavio skolinimo platformos, tiek ir kiti kreditoriai. Palūkanų skaičiuoklės pateikiami įkainiai irgi turi būti analizuojami kruopščiai.
Atnaujinta: 2020-12-15